FOLKLORNA DEJAVNOST / OZOBRAŽEVANJE 2013-14
Vsebina in ciljiPoseben, štirideseturni seminar, posvečen ljudskemu petju in spoznavanju pevskega izročila, smo prvič pripravili v začetku leta 2008. Zaradi izjemno dobrih izkušenj in odzivov ga priporočamo vsem, ki se v okviru skupin pevcev ljudskih pesmi ali »ljudskih pevcev« ukvarjate z ohranjanjem pevskega izročila, kajti na njem boste dobili nekaj nujno potrebne teoretične podlage, predvsem pa veliko povsem praktičnih znanj, ki vam bodo omogočala, da boste ljudsko pesem v ustreznih oblikah prenašali v sodobnost. Seminar je na eni strani ob spoznavanju arhivskega gradiva usmerjen k razvijanju občutenja preteklih pevskih praks, po drugi strani pa prinaša vpogled v možnosti učenja ljudskih pesmi v sodobnosti. Njegove vsebine bomo prilagodili prijavljenim udeležencem, brez dvoma pa bodo ustrezen vpogled v ljudsko petje dobili vsi, ki se z njim kakorkoli ukvarjajo. Sočasno s tem seminarjem pripravljamo tudi pevski seminar, ki ga namenjamo vodjem petja v folklornih skupinah, tako da bodo nekatera teoretična predavanja združena, praktično delo pa bo pretežno potekalo ločeno. Oba seminarja bomo zaključili 15. 3. 2014 z ogledom prireditve Pa ta viža NI preč, na kateri se bodo s pevskimi programi predstavili otroci. Na seminar vabljeni:
Iz posamezne skupine se na seminar lahko prijavi več kandidatov.
Osnovne teme, ki jih bodo udeleženci seminarja obdelali, so sledeče:
O mentorjihSeminar bo vodila: dr. Urša Šivic, etnomuzikologinja, znanstvena sodelavka glasbenonarodopisnega inštituta in strokovna spremljevalka srečanj pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž.
Posamezne praktične dele seminarja bodo vodili še Naja Zapušek, Adriana Gaberščik, Vesna Sever Borovnik, Katarina Šetinc, Franc Kene, Nina Volk, Gregor Volk.
Potek in trajanje seminarjaSeminar bo potekal v Ljubljani (lokacijo še sporočimo), v štirih sklopih (štiri sobote). Termini še niso dokončno potrjeni, predvideni pa so sledeči: 25. 1., 15. 2., 8. 3. in 15. 3. Okvirni urnik: od 9.00 do 13.15 in od 14.45 do 19.00.
Rok prijave in plačiloVaše prijave pričakujemo najkasneje do ponedeljka, 16. januarja 2014 na naslov: JSKD, Štefanova 5, ali na e-mail naslov: tjasa.ferenc@jskd.si, Prosimo vas, da se na seminar prijavite prek območne izpostave JSKD, oz. da jih s prijavo seznanite.
CenaKotizacija za udeležbo na seminarju, ki bo obsegal prek 40 šolskih ur predavanj in vaj, znaša 140 EUR.
Kaj morate še vedeti?
DODATNE INFORMACIJE
|