FOLKLORNA DEJAVNOST / OZOBRAŽEVANJE 2014-15
Vsebina in ciljiKadar se ljudske pesmi pojejo v domačem okolju, gre navadno za pevsko druženje ali druženje ob petju, kjer so doma sproščenost, improviziranje pri besedilih, iskrive domislice, tudi slovesnost trenutka in vznesenost ob ubranosti petja. Kadar se poje v organiziranih pevskih skupinah, to večinoma poteka na vajah z načrtnim učenjem pesmi in tehničnim piljenjem izvedb za nastope, medtem ko časa za sproščenost, raziskovanje glasov, za delanje napak, medsebojno prilagajanje in poslušanje praviloma primanjkuje. Da bi na odru dobro zapeli pesem v kratkem času, ki je na voljo za nastop, je v skupini koristno gojiti širšo pevsko kulturo. To pomeni peti čim več različnih pesmi, širiti repertoar, peti ob čim več priložnostih, se uriti v tem, kako se znajti v različnih pevskih zasedbah in situacijah. S tem pa pridobivati samozavest in sproščenost. Namen seminarja je raziskovanje, kako vnesti sproščenost domačega petja v vadbo pevske skupine. Seminar pripravljamo ob prireditvi Pevci nam pojejo, godci pa godejo, kakor naslavljamo državno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž, poleg ogleda te prireditve pa bomo vsem, ki jih zanima slovensko pevsko izročilo, ponudili nekaj povsem praktičnih izkušenj.
Seminar namenjamo
MentoricaSeminar bo vodila Katarina Šetinc, ki se je z ljudsko glasbo začela ukvarjati kot violinistka pri AFS France Marolt in kot članica pevske skupine Katice. V zadnjih letih strokovno spremlja srečanja pevcev in godcev, obiskuje pevske prireditve, vodi pevske skupine ter tudi sama poje in muzicira.
Potek in trajanje seminarja
Rok prijaveVaše prijave pričakujemo najkasneje
ali prek e-maila: tjasa.ferenc@jskd.si.
Cena in plačiloKotizacija za udeležence seminarja znaša 35,00 € (DDV je vključen) in poleg šolnine vključuje kosilo v hotelu.
Kaj morate še vedeti?
DODATNE INFORMACIJE
|