GLEDALIŠČE IN LUTKE / FESTIVALI IN PRIREDITVE / VIZIJE 2017

 

STROKOVNA ŽIRIJA FESTIVALA 


Miha Nemec 

Miha Nemec

Miha Nemec je igralec in režiser. Študiral je na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani. Po končanem študiju je kot igralec delal v Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica, Slovenskem narodnem gledališču Drama v Ljubljani in v različnih neodvisnih gledališčih. Kot igralec je prejel nagrado ZDUS. Leta 2009 je ustanovil svoje gledališče TNK. Leta 2011 je režiral in so-napisal uspešno predstavo LIFE®ANTI, ki je prejela nagrade za najboljšo predstavo na 46. Borštnikovem srečanju, najboljšega režiserja, najboljšo igralko, najboljšo kosumografijo in najboljšo masko. Režiral je tudi predstavo Rokovnjači, ki je prejela nagrado za najboljšo izvedbo. Produciral je predstavo Hotel Blue Monkey v Slovenskem nacionalnem gledališču Drama v Ljubljani. V koprodukciji s Slovenskim nacionalnim gledališčem Nova Gorica, SSG Trst in PG Kranj pa je režiral predstavo Ivana Cankarja.    

 

 

 

Barbara Bulatović 

Barbara Bulatović

Barbara Bulatović je leta 1990 diplomirala na francoski visoki lutkovni šoli ESNAM v Charleville-Mézièresu. Sprva se je usmerila predvsem na področje oblikovanja, scenografije, dramaturgije in semiologije. Podiplomski študij iz lutkovne scenografije je nadaljevala na AMU v Pragi in v tem času režirala v Divadlu Minor. Od leta 1994 je samostojna lutkarica. Kot animatorka, oblikovalka, režiserka in scenaristka je sodelovala z LG Ljubljana in LG Maribor, kakor tudi  v številnih  neinstitucionalnih in interdisciplinarnih produkcijah . Z lutkovnim pristopom se loteva tem, ki obravnavajo tanko mejo med realnim in imaginarnim svetom, med konkretnim in abstraktnim, med umom in za-umom.….O slednjih pričajo avtorske predstave.«Otrok in svet«, »Juri muri v Afriki«,  »Kreda«, »Kralj Alkohol«, »Kdo je tuki nor?«, »Fokus pokus«, »Simplicissimus«, »Začaran kraj«, »Optična prevara.«, »Feng-šus v gledališču brez igralca«, »Guliver-moje potovanje v Liliput«. »Kekec na Marsu«, »Kekec in tihi tat«  

Udejstvuje se tudi kot mentorica raznih delavnic v Šugli (gledališče predmetov), JSLKD (ročne lutke, Češke marionete ) in delavnice iz reciklaže , odrskega glasu , ambientalne scenografije.  

Kot likovnica  ima v zadnjih treh letih za seboj likovne zasnove predstav: »O povodnih možeh«-Rozinteater, »Beneški trgovec« -LGL, »Merlin«- Senzorium, »Mavrica«-Španski borci,  »Krvava gora«- Sng Gorica, »Luna «-Mg Ptuj , »Božji nasmeh« -Slowenischer kulturverband itd.  

 

 Jernej Vene

Jernej Vene Beatlese je vzel za svoje pri dveh letih, ploščo A collection of Beatles Oldies pa je dobesedno razžrla gramofonska igla. Po starših ima dobre glasbene gene, ki jih je s pridom uporabil pri petju, tudi v Mladinskem zboru RTV Ljubljana. V glasbeni šoli je igral blokflavto in violino, mladostna vznesenost pa je narekovala preskok na kitaro, kjer je še vedno samouk in bo najbrž do konca, čeprav se kdaj česa nauči s spleta ali še raje na koncertu. Splet okoliščin ga je pripeljal do poznanstev z različnimi glasbeniki, kar je konec osemdesetih let privedlo do avdicije na takratnem Radiu Glas Ljubljane, kjer je bil sprva tri leta honorarec, nato pa redni član kolektiva. Šteje si v čast, da sta bil njegovi mentorici za govor Ana Mlakar in Ajda Kalan. Govoriti o glasbi je eno, pisati pa drugo. Na srečo je imel v gimnaziji odlično profesorico slovenščine, ki ga je veliko naučila. Tako je lahko vsaj približno kompetentno iz glave na papir in v eter spravil opažanja in zaznave ob poslušanju plošč domačih in tujih glasbenikov. Oddaj o glasbi se je nabralo zares veliko, na RGL-u je sestavljal lestvico najbolj predvajanih skladb, poročal s koncertov, vodil popoldanski, večerni in nočni program ter dejavno spremljal dogajanje na glasbeni sceni. Zadnjih dvajset let je glasbeni urednik na Valu 202, obdan z ekipo iskrivih sodelavcev, ki skrbijo za to, da mu še nobeno jutro ni bilo treba reči: »Danes se mi ne da v službo!« V oddaji Na sceni, kjer predstavlja nove projekte domačih glasbenikov, je do sedaj gostil preko devetsto novitet, tuje pa predstavlja v oddaji Top albumov. Sestavlja glasbo za dnevni progam, pomaga pri organizaciji koncertov v sklopu Vala 202 (Dan 202, Obletnice oddaje Štos Dragana Buliča), bil je član žirij za projekt Imamo dobro glasbo! ter za festivale EMA, Slovenska popevka, Fens ter Melodije morja in sonca. Pisal je za Slovenske novice ter revije Grom, Hi – Fi journal in Dr. Musik. V veliko veselje mu je tudi opravljanje intervjujev s tujimi glasbeniki. V največje zadovoljstvo pa mu je, poleg službe, ki je na veliko srečo tudi hobi, uživanje ob v živo izvedeni glasbi. Kvalitetne glasbe je toliko, da je ne bo mogel preposlušati do konca življenja.  

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vizipis 1

 

Vizipis 1. del (pdf)

 

Vizipis 1

 

Vizipis 2. del (pdf)