PLES / DELAVNICE, IZOBRAŽEVANJA
DelavniceSODOBNI PLES – Christian GuerematchiSodobna plesna delavnica ima dva nivoja. V njej je poudarek na ozaveščenosti anatomije telesa. Elementi strukturiranega plesa so v ravnovesju z elementi individualnega raziskovanja giba. Pričnemo s tako imenovanim body scan-om, ki nas privede do talnih vaj. Delo s tlemi vsebuje teme kot težnost, aktivacija centra in um okostja. Ozaveščenost kosti (fundament
KREATIVNA DELAVNICA PLESNE
|
|
Christian Guerematchi je po končani baletni gimnaziji v Mariboru postal član mariborskega
|
|
|
Snježana Premuš je koreografinja, plesalka in diplomantka London Contemporary Dance School (BA in MA). Med leti 1997 - 2005 je sodelovala z mnogimi znanimi umetniki v koreografskih raziskavah in improvizacijskih festivalih: Mark Tompkins, David Zambrano, Julyien Hamilton, Lisa Nelson, Iztok Kovač, Emylin Claid itd., v različnih projektih v: Parizu, Berlinu, Glasgowu, na Dunaju, Ljubljani itd. Od 1994 je plesala v mednarodnih zasedbah: YELP Dance Co. (London/Atene), Elena Alonso Plesni Projekti (Berlin, Madrid), Dialogue Festival Fabricca Europa Firence, v Ljubljani: PTL, ENKNAP, Mateja Bučar, Betontanc ter več let ustvarjala s Plesno izbo Maribor, od koder se je izstrelila v plesni svet. Med najodmevnejše predstave sodijo Ozvočeno Telo z berlinskim glasbenikom Ignazom Schickom, serija predstav Zgodbe o telesu, Dvojnik, multimedijska interaktivna plesna predstava in mnoge druge. Je soustanoviteljica zavoda Federacija, kjer združujejo in vzpodbujajo samostojno avtorsko produkcijo kakor tudi družbeno angažirane projekte. 2012 je zaključila študij Embodied Anatomy and Yoga v Berlinu, ki temelji na Body Mind Centering metodi dela in je certificirana vaditeljica Utelešene anatomije in Yoge.
|
|
|
Saša Lončar je izvirna in uspešna plesna pedagoginja, koreografinja, umetniška vodja kulturnega društva Qulenium v Kranju in Ljubljani. Dolgoletno raziskovanje jo je pripeljalo na začetek, na srečanje s primarnim gibom, ki je postal glavna tema njenega raziskovanja na področju gibalnih sposobnosti posameznika. Preko različnih ustvarjalnih procesov prebudi in ozavesti prirojen občutek za gibanje, ki ga v tesnem sodelovanju z otroki oblikuje v njegov osebni plesni izraz. Saša je dobitnica plakete Mete Vidmar pri JSKD za dosežke na ustvarjalnem in pedagoškem plesnem področju.
|
|
|
Maša Kagao Knez je plesalka, koreografinja in gledališka ustvarjalka. Izobraževala se je pri mnogih mentorjih doma in v tujini, 2006 diplomirala na šoli Georgesa Momboyeja za afriški tradicionalni in sodobni ples v Parizu, leta 2013 pa na Akademiji za ples v Ljubljani. Ustvarja z vrhunskim domačimi in tujimi plesnimi in gledališkimi ustvarjalci. Kot plesalka, igralka in koreografinja sodeluje tako z institucionalnimi gledališči kakor tudi z neodvisnimi producenti. Od leta 2009 kot ena od ustanoviteljic Kulturno umetniškega društva Baobab razširja zahodnoafriško kulturo preko tečajev afriških plesov, ki jih vodi v Studiu Baobab v Ljubljani, obenem pa (so)ustvarja predstave: Dia Diasso Diasspora (2013), Nameščeni (2011), Rojena zunaj svoje vasi, 1978., v koreografiji Rosane Hribar in Filiberta Tologa (2010–2011), Moja boljša polovica? (2007), Delo na belo (2011), predstave za otroke Obisk v afriški vasi (2009) ter soustvarja plesno glasbene predstave, inspirirane iz afriškega plesno glasbenega izročila: Birigaydi (2006), Abondan (2007), Ole- Eba (2008), Moi, Toi, Nous (2009), Kratke zgodbe (2011), Stopinje (2012).
|
|
Daša Rashid je plesalka, pedagoginja, koreografinja in diplomantka Pedagoške fakultete v Mariboru. V klasičnem baletu se je izobraževala pri Marinu Turcu in Maji Srbljenović Turcu in plesala v baletnih, opernih in gledaliških predstavah SNG Maribor. Flamenko je študirala na Escuela Bolera v Madridu in v Granadi pri priznanih plesalcih: Mariquilla, La Presy, Ana Cali, Mercedes Ruiz in drugih. Izpopolnjevala se je tudi v New Yorku pri Omayri Amaya, nečakinji kraljice flamenka Carmen Amaya, in pri Oscarju Valeru. V Plesni izbi Maribor poučuje balet in flamenko.
|
||
|
Domen Žugelj je plesalec, pedagog in koreograf v plesni šoli Zapleši.Si. Svoje znanje nadgrajuje in pridobiva pri priznanih domačih in tujih koreografih. Kot plesalec je sodeloval pri mnogih projektih kot so: Slovenija ima talent, dobrodelni koncerti za ozaveščanje o AIDS-u, Zavedanje plesa v Trbovljah, KK Union Olimpija Stožice. Njegovi nedavni dosežki so: IDO državni in svetovni prvak 2013 v MTP street show formacije. Kot pedagog je poučeval na različnih plesnih kampih in klasih: Plesno poletje 2012/2013, Plesni val Celje, Kulturno društvo Center plesa. Trenutno ustvarja z Monjo Lorenčič v duetu Moment, in poleg hip hopa namenja veliko pozornosti tudi drugim plesnim tehnikam, ker je prepričan, da dobrega plesalca kujejo različne plesne zvrsti.
|
|
|
Samo Marinč je plesalec, pedagog in koreograf, katerega je gibanje prevzelo že v otroštvu. Izobraževal se je pri priznanih pedagogih v show plesu, stepu, stompu in še bolj intenzivno v hip hopu (Mirjam Podobnik, Mitja Popovski, Dario Šegović). S plesnima kluboma Kazina in Zapleši.si je dosegel več naslovov državnih, evropskih in svetovnih prvakov v show plesu, stepu in hip hopu. Nastopal je predvsem s skupinama Fusion in ProDance. Hip hop poučuje že pet let. Letos je na Češkem s člansko formacijo Zapleši.si ponovno osvojil naslov svetovnih prvakov v street showu.
|
|
|
Nataša Kos Križmančič je zaključila študij sodobnega plesa na University of Arts v Amsterdamu. Vrsto let deluje kot plesalka in koreografinja v slovenskem in mednarodnem prostoru. Svojo predanost gibu in telesu je nadgradila z novim strokovnim znanjem. Refleksoterapija je obogatila njene izkušnje s telesom in jo opremila s poznavanjem dinamike notranjega ravnovesja, ki vpliva na počutje in zdravje. Od leta 2006 deluje kot certificirana refleksoterapevtka. Svoje znanje nenehno dopolnjuje in nadgrajuje tako doma kot v tujini. Izobražuje se pri svetovno znani refleksoterapevtki Lone Sorensen, izvaja tudi refleksoterapije obraza in stopal po Sorensensistemu, ki daje presenetljive rezultate. Njeno področje dela zajema tako preventivno kot kurativno terapevtsko delo. |
24. februarja po zadnji delavnici v Karanteni.
SHIATSU MASAŽA: vsak dan po predhodnem naročilu (Tina Dobaj Eder, 041 984 169).
Posamezni klas: 15,00 EUR.
Lahko se prijavite isti dan, če je še prostor. Prosim, preverite možnosti pri organizatorju.
POZOR! 10 % popusta na celotni znesek prejmejo:
1. DRUŠTVO ali KLUB, ki prijavi 5 ali več oseb (prijavnice obvezno poslati skupaj)
2. Družina, ki prijavi vsaj dva člana družine (prijavnici poslati skupaj)
3. PROFESIONALCI s statusom samozaposleni v kulturi (obvezno priložiti kopijo dokazila)
Popusti se med seboj izključujejo! Popusti veljajo samo pri prijavi za celoten termin ZPŠ.
Na podlagi prispele prijavnice vam bomo poslali predračun za plačilo šolnine, ki ga morate poravnati do začetka ZPŠ (nižja cena velja za prijavo do 10.2.2014). Če je plačnik šolnine ustanova, mora le-ta obvezno potrditi vašo prijavnico s podpisom odgovorne osebe in žigom. Lahko se prijavite in hkrati vplačate šolnino tudi osebno na JSKD OI Maribor, Pobreška 20, (Karantena) 2000 Maribor, vsak delavnik od 8.30 do 14.00 ure ter si s tem zagotovite udeležbo.
Cenejše prijave do 10. februarja 2014.
Po 10. februarju 2014 se šolnine za vse dvignejo za 10 EUR!
Pohitite s prijavami, ker je število mest omejeno!
Natančno izpolnjeno prijavnico pošljite najkasneje
do 10.2.2014 na: minka.veselic@jskd.si ali na poštni naslov:
JSKD Območna izpostava Maribor,
Pobreška 20, (Karantena)
2000 Maribor, Slovenija.
Kasnejše prijave in spremembe bodo možne samo v primeru prostih mest in po višji ceni, zato preverite pri organizatorju.
Uredite sami. POZOR! OBVEZNA REZERVACIJA v hostlu PEKARNA čim prej,
sicer ne garantirajo bivanja.
Kontakt: Hostel Pekarna,
telefon: +386 (0)59 180 880, GSM +386 (0)51 659 929, faks: +386 (0)59 180 882, hostelpekarna@mkc.siVeč info na: www.mkc-hostelpekarna.si.
- Vsak udeleženec bo prejel identifikacijsko kartico za vstop v studio.
- Pridržujemo si pravico do spremembe vsebine programa zaradi višje sile.
- Za telesne poškodbe in izgubo lastnine ne prevzemamo odgovornosti. Vsak plesalec naj bi imel že urejeno
nezgodno zavarovanje.
- Šolnino vrnemo le na podlagi pisne odpovedi, prejete pred začetkom zimske plesne šole (do 21.2.2014), ali na
podlagi zdravniškega opravičila, prejetega pred koncem plesne šole (do 24.2.2014).
- Fotografiranje in snemanje med urami ter hospitiranje ni dovoljeno, razen po dogovoru z organizatorjem in
pedagogom.
Minka Veselič Kološa strokovna sodelavka za ples
|
Nina MEŠKO samostojna strokovna svetovalka za ples
|
||