|
LITERATURA / NATEČAJI / MENTORJEV FEFERON
Nekje daleč
revija MENTOR in JSKD razpisujeta 15. natečaj zaMENTORJEV FEFERON 2026ZA NAJBOLJŠO PROTESTNO PESEM ALI DRUŽBENOKRITIČNO SATIRIČNO POEZIJO.
Mentorjev feferon odpira vrata ustvarjalnosti! Vabimo vas, da napišete najboljšo protestno pesem ali družbeno satiro, ki odraža razumevanje današnjega sveta, kritiko vojne, nasilja in agresije ter zahteva mir, sožitje, sobivanje, strpnost in sočutje. Naj beseda postane vaš upor proti krivicam in klic k človečnosti. Uporabite moč humorja, ironije ali ostrine – pokažite, da umetnost lahko spreminja svet! Prijavite se in bodite glas spremembe.
Da bo vaša pesniška ostrina prebudila otopele čute in čustva sveta sredo, 11. februarja 2026, mentorja: Ksenija Jus in Adi Smolar; sredo, 18. februarja 2026, mentor: mag. Matej Krajnc; sredo, 25. februarja 2026, mentor: Joseph Nzobandora-Jose. Lahko se prijavite na eno, dve, tri ali nobeno delavnico. Sodelovanje ne vpliva na končni anonimni izbor! Kotizacija za prvo delavnico je 30 € (dva mentorja), za ostali dve pa po 20 € (z DDV) na predviden termin. Kotizacija za vse tri termine in tri pristope skupaj je 60 € (z DDV). Na delavnico se prijavite preko spletne prijave: FEFERON 2026 – DELAVNICE. Rok za prijavo na delavnice je ponedeljek, 26. januarja 2026. E-prijava za delavnice: https://forms.gle/U9BfJLqFknAGRyhA9 Delavnice bodo potekale v Ljubljani, v Centru za poezijo Tomaža Šalamuna, Cankarjeva 5.
Poglejte okoli sebe, potopite se v svoje srce, nabrusite možgane in pišite! Pogoji za sodelovanje so: - natečaj je anonimen, Dodajamo še: - ker je razpis anonimen, naj bo vsaka pesem opremljena s šifro, E-prijava za razpis: https://forms.gle/AA7G4ZpxMrwDGir79 Najboljši feferon bomo nagradili z uglasbitvijo in predstavitvijo na 25. Festivalu mlade literature Urška 2026 v petek, 16. oktobra 2026, v Slovenj Gradcu. Izbrali pa bomo še vsaj tri feferonaste literarne stvaritve, ki jih bomo poslali v svet s knjižnimi nagradami iz našega založništva oz. z letnimi naročninami na revijo Mentor. Ni nam vseeno, zato vas spodbujamo k umetniški protestni akciji in povezovanju! Dodatne informacije:Literatura JSKD in Revije Mentor
|
|