Državno srečanje otroških folklornih skupin
Šentjernej, 25. maj 2013
Kulturni dom Primoža Trubarja v Šentjerneju,
s pričetkom ob 16.00 uri
Strokovna spremljevalca regijskih srečanj otroških folklornih skupin, Saša Meglič in Adrijan Novak sta pripravila izbor za državno srečanje. Izbrala sta devet skupin v reden program, in predstavnike štirih skupin v dodatni program.
Skupine in redno izbrani programi
1. Otroška folklorna skupina Šentlora
Osnovna šola Šentjernej
VESELI ČAS PRIHAJA
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Maja Miklavž Sintič
2. Otroška folklorna skupina Kresnice
Osnovna šola Brežice
MOJ KLOBUK
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Zdenka Dušič
3. Mlajša otroška folklorna skupina Kulturnega
društva Spominčice
II. osnovna šola Rogaška Slatina
PA VSE IGRICE SO PREČ
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Mojca Kmetec
4. Otroška folklorna skupina Prežihovci, Kulturno društvo Prežihovci
Osnovna šola Prežihovega Voranca, Maribor
PUNČKA
Vodji skupine: Amadeja Žunko, Maja Vreča
Avtorica odrske postavitve: Nežka Lubej
5. Otroška folklorna skupina Osnovne šole Janka Glazerja in Vrtca Ruše
TIKA-TAKA
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Simona Waldhütter
6. Starejša otroška folklorna skupina Podkuca
Kulturno umetniško društvo Dobrava, Naklo
KDO SI?
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Špela Eržen
7. Mlajša otroška folklorna skupina Osnovne šole Dobrepolje
KJE JE MUJ KLABUK?
Vodji skupine: Martina Prhaj, Mateja Hočevar
Avtorica odrske postavitve: Martina Prhaj
8. Mladinska folklorna skupina Podkev
Kulturno turistično društvo Miklavž pri Ormožu
KAKO SE PASTIRJEM GODI?
Vodja skupine in avtorica odrske postavitve: Leonida Novak
9. Otroška folklorna skupina Val
Osnovna šola Koper
NEJ LHKO JET UD DUMA
Vodja skupine: Nina Luša
Avtorici odrske postavitve: Nina Luša, Edita Frančeškin
DODATNI REVIALNI PROGRAM
1. Pevci starejše otroške folklorne skupine Osnovne šole Dobrepolje
Pesem: Potujemo na svet Anton
Vodji skupine: Martina Prhaj, Majda Blatnik
2. Godec Otroške folklorne skupine Rege
Kulturno društvo France Prešeren, Račna
Viži: zibenšrit, oberštajeriš
Vodja skupine: Olga Gruden
3. Pevke Otroške folklorne skupine Kulturno turističnega društva Moščanci
Pesem: Mrkefca
Vodja skupine: Mojca Hazl
4. Godci mladinske folklorne skupine Ajda
Kulturno društvo Jožeta Paplerja, Besnica
Viže: loptovka, mazolka, ceprle
Vodja skupine: Tadej Teran
Prireditev bo potekala pod okriljem Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, gostiteljstvo pa je prevzela Območna izpostava Novo mesto.
Vsem izbranim skupinam in njihovim matičnim izpostavam čestitamo in želimo uspešen nastop na državnem srečanju!
|