GLASBA /INSTRUMENTALNA GLASBA

7. FESTIVAL MALIH INŠTRUMENTALNIH SKUPIN

Dravograd, sobota, 05. julij 2014

 

PROGRAM

 

KITARSKI ANSAMBEL SVARUN


Kitarski ansambel Svarun deluje pod strokovnim vodstvom Staneta Bitežnika in letos praznuje 20 letnico svojega delovanja. Ukvarja se z glasbo iz različnih obdobij – od srednjega veka, renesanse, baroka, klasicizma, španskega flamenka, do del sodobne glasbe dvajsetega stoletja. Poleg poustvarjanja glasbe iz preteklosti in glasbe sodobnih skladateljev pa ustvarja in izvaja tudi lastno avtorsko glasbo.


Vodja: Stane Bitežnik


Girolamo Frescobaldi: La Bernardina
Stane Bitežnik: Improvizacija na ljudsko temo
Grega Bitežnik: Podzemlje, 1. in 2. stavek
Ferdinando Carulli - Largo in Rondo
Hansjoachim Kaps - Solea por Alegria
G. Rist - Flores de Malaga

 

 

ISIDRO LARRAÑAGA AKORDEOI ORKESTRA

 

Harmonikarski orkester Isidro Larrañaga Akordeoi Orkestra iz Tolose v Španiji je bil ustanovljen leta 1979. Prve nastope so izvedli po Baskiji ter v Franciji. Leta 1989 so prvič nastopili na mednarodnem tekmovanju v francoskem kraju Mutzig in osvojili naslov absolutnega zmagovalca. Tekmovali so še na tekmovanjih Bischwiller (Francija), Castelfidardo (Italija),... in leta 2004 izvedli turnejo po Avstriji, kjer so na koncertih v Innsbrucku, Salzburgu in Dunaju osvojili srca publike. Naslednja večja uspeha sta sledila v letih 2007 in 2010, ko so na največjem tekmovanju harmonikarskih orkestrov v češki Pragi prav tako dosegli odlične rezultate.

 

Dirigent: Isidro Larrañaga Moreno

 

Iñar Sastre: Agurra - Andreen Deieko Soinua
Ehme Heinz: Praefugium
Franz von Suppé: Dichter und Bauer 
Iñar Sastre: Xalbadorren heriotzean, Txoria txori - Basque Popular Songs
Jesús Guridi: El Caserío (preludij v dveh stavkih)
Michael Flatley / arr. Ronan Hardiman:The Lord of the Dance
Tuomas Holopainen / arr. Iñigo Sanz: Ghost Love Score

 

 

PIVO IN ČEVAPI

 

Pivo in čevapi so enajst članska mlada pleh banda, katera poskuša že uveljavljenim uspešnicam narediti novo obleko. Pop, rock, dicso uspešnice postavljajo bolj na Balkanski polotok in jih izvajajo v stilu trubačev. Torej se imajo za pop fake trubački orkester. Krasi pa jih tudi dobra volja in pripravljenost na akcijo.

 

Vodja: Primož Petohleb

 

Boban in Marko Marković: Otpisani
Slavko Avsenik: S pesmijo našo
Goran Bregovič: Underground čoček
Fanfare Ciocarlia: Iag Bari
Boban Marković: Mundo čoček

 

 

TRUBAŠKI ORKESTAR DEJANA JEVĐIĆA



Trobilni orkester Dejana Jevđića je nastal v letu 2000. Takratna skupina je štela 9 glasbenikov. Trije bratje so ob pomoči Miladina Jovanovića iz Sirogojna začeli s vajami in javnimi nastopi. Leta 2001 so nastopili na tekmovanju trubačev Zahodne Srbije ter osvojili nagrado „Zlatiborska pletenica“ za najizvirnejše muziciranje.  Skupina izvaja raznovrsten repertoar, od ljudskih pesmi do novokomponirane narodne glasbe. Prvenstveno se opirajo na glasbeno izročilo južne in vzhodne Srbije. Od leta 2001 do danes so prejeli številne nagrade doma in v tujini.

 

Vodja: Dejan Jevđić

 


ROBERT GOTER


ROBERT GOTER začne oboževati harmoniko odkar je prvič slišal njen zvok. Prva pesem, ki se jo nauči na diatonično harmoniko, je ljudska: Jaz pa pojdem na Gorenjsko. Kmalu najde tudi vzornike. 
Na začetku je bil to Franc Mihelič, kasneje pa Slavko Avsenik, oziroma glasba ansambla bratov Avsenik, ter Brane Klavžar in profesor Zoran Lupinc. Njegovo glasbeno pot so zaznamovali učitelji: g. Zdravko Dolinšek, g. Slavko Kovše, g. Franci Zeme in g. Brane Klavžar. Leta 1993 osvoji svojo prvo in zadnjo srebrno plaketo Ljubečne, saj v naslednjih 2 letih osvoji še 2 zlati. V letu 1994 pa postane tudi zmagovalec Ljubečne po mnenju občinstva. Leta 1997 zmaga v oddaji ”Po domače” RTV SLO z voditeljem Jožetom Galičem, kjer številni harmonikarji poskusijo svojo talent in srečo, in za prvo nagrado prejme novo RUTAR harmoniko. V istem letu doda v svojo zbirko uspehov še 1. mesto na evropskem prvenstvu, ki se je odvijalo v Attimisu (Italija). Leta 1999 prijavi na svetovno prvenstvo, ki se je odvijalo v mestecu Monsano pri Anconi v Italiji in na tekmovanju Robert Goter osvoji naslov absolutnega svetovnega prvaka v igranju na diatonično harmoniko.