PRIDRUŽITE SE NAŠI OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL
OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU
SPLETNA STRAN FESTIVALA
|
ZBOROVSKA GLASBA / IZOBRAŽEVANJA
NAMENIzobraževanje je namenjeno spoznavanju osnov dirigiranja oz. izboljšanju dirigentskega znanja. Njegov cilj je pomagali začetnikom (pevcem, korepetitorjem in ljubiteljem petja) ali zborovodjem, ki brez dirigentskega znanja vodijo zbore.
TRAJANJE IN OBLIKA IZOBRAŽEVANJEJA Izobraževanje poteka v skupnem obsegu 40 šolskih ur, razdeljenih na posamezne termine po štiri šolske ure.
VSEBINA*: 1. termin: 2. termin: 3. termin: 4. termin: 5. termin: 6. termin: 7., 8., 9. termin: 10. termin: *Vsebina se lahko delno prilagodi glede na predznanje večine tečajnikov.
O MENTORJUSebastjan Vrhovnik se je po zaključeni Srednji glasbeni in baletni šoli (splošna teoretska smer, 1997; petje, 2003) leta 2004 vpisal na Akademijo za glasbo v Ljubljani, smer glasbena pedagogika. Z odliko je diplomiral pod mentorstvom doc. Marka Vatovca, kasneje pa prav tako z odliko zaključil magistrski študij na Visoki šoli za glasbeno in upodabljajočo umetnost v Gradcu (Avstrija), v razredu Johannesa Prinza. Od leta 2014 je docent za zborovsko dirigiranje na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kot predavatelj vodi različne zborovodske delavnice doma in v tujini. Dejaven je tudi kot član strokovnih žirij na slovenskih in mednarodnih revijah in tekmovanjih. Kot gostujoči dirigent je v preteklosti sodeloval s Komornim zborom RTV Slovenija, zborom mariborske opere, Ženskim komornim zborom ČarniCe, Slovenskim otroškim zborom, Komornim zborom DEKOR ter Zborom Slovenske filharmonije. Vodil je Mešani pevski zbor Cantemus iz Kamnika, Vokalno skupino Ecce, Učiteljski pevski zbor Slovenije »Emil Adamič«, Mešani pevski zbor Glasbene matice Ljubljana, Mešani pevski zbor Obala Koper in APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani s katerimi je posnel več zgoščenk in prejel številna prva mesta in posebna priznanja na različnih tekmovanjih. Njegovo koncertno delovanje z zbori odlikuje odlično poznavanje vokala in izrazita muzikalnost, njegove interpretacije posebna mehkoba in zlitost zborovskega zvoka, repertoar skladb, po katerih sega, pa prinaša v slovenski prostor svežino in nove strokovne izzive.
POGOJ ZA UDELEŽBOOsnovno znanje petja, klavirja in glasbene teorije (potrebno zaradi branja partiture).
OBLIKA SEMINARJA/TEČAJA- skupinsko in individualno delo - ob koncu tečaja bodo slušatelji opravili praktični preizkus in prejeli diplomo o opravljeni zborovodski šoli.
ŠTEVILO TEČAJNIKOV:V skupini je lahko največ 12 tečajnikov.
|
|
O poteku tečaja in prijaviSilva BAJCJSKD Območna izpostava Postojna |
|
|
O vsebiniMihela JAGODICsamostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo |