PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

   KATALOGI

 

GLASBA

 

 

 

ZBOROVSTVO

 

 

 

 

Festival Attacca


Regijski koncerti mladinskih zborov

 

1. koncert

 

 

Dom kulture Ljutomer

Ljutomer, 20.november 2008 ob 17.00

 

 

PROGRAM KONCERTA

 

 

Mladinski pevski zbor Osnovne šole Sladki vrh
zborovodkinja: Jelka Veit
klavir: Metka Pušenjak

FILMSKA GLASBA

Dečo in Nada Žgur: Sreča na vrvici (Svetlana Makarovič)
Andrew Lloyd Webber: Memory (Trevor Nunn)
G. McGermot: Good Morning Starshine (James Rado)

V današnjem času, ko vsi hitimo, pogosto pozabimo na vrednote, kot so prijateljstvo, ljubezen, vdanost ali zvestoba. Filmska industrija nam nudi raznovrstne filme, a je v njih veliko nasilja in popačene resnice. A vsi filmi niso takšni, mi smo poiskali tri, ki govorijo o lepih stvareh.
Vsi smo si v svojem otroštvu želeli psička, muco ali posebno igračko. Sreča na vrvici je v filmu prijazen kuža, lahko pa je karkoli, nekaj, kar naredi otroštvo srečno in enkratno. Iz muzikala Cats smo izbrali skladbo Memory, govori o spominih, ki nam plemenitijo življenje.
Danes težko najdemo pravega prijatelja, ki nas sprejema takšne kot smo in nam nesebično pomaga tudi v najtežjih trenutkih. V filmu Lasje nastopajo pravi prijatelji, predstavili bomo eno izmed mnogih pesmi, ki jih v filmu zapojejo.

 


Mladinski pevski zbor OŠ Markovci
zborovodkinja: Slavica Lajh
Solisti Valentin Zupanič, Špela Mlinarič in Eva Kostanjevec, Eva Vidovič - bobni, bas kitara, Taja Meznarič - bobni in bas kitara, angelika Lajh -klavir

ZAČETEK RAZVOJA ROCK GLASBE

Marjan Šijanec (1950): Malaika (afriška ljudska)
H. H. Hopson (1933): Rock-a My Soul (afriško-ameriški spiritual)
J. Dixon (1913-2004): Lollipop (B. Ross)
F. Fassert (1935): Barbar' Ann (F. Fassert)

"Začetki rocka segajo že v zgodovino Afrike, saj so Afričani, ki so jih kot sužnje prepeljali v Ameriko s sabo prinesli tudi svojo značilno glasbo, ki je temeljila na pestrih in razgibanih ritmih. Inštrumentov kasneje niso smeli uporabljati. Pa so samo prepevali.
Je pa bilo njihovo petje še vedno močno podkrepljeno z izrazitejšimi
ritmi.
Pokristjanjeni in osvobojeni sužnji so sčasoma v svojo glasbo vnesli značilnosti evropske glasbe (harmonijo) ter jo izvajali predvsem pri cerkvenih obredih. Vse več pa jih je iskalo službo v velikih mestih, kjer so prišli v stik še z novimi inštrumenti - klavir, bas, bobni in začeli ustanavljati jazz klube. Ta glasba je postala všeč tudi belcem, ki so jo potem skupaj s črnci razvijali v več smeri, zvrsti in slogov."

Spremljave na današnjem koncertu izvajajo učenci sami. Vse razen spremljave Rock'a My Soul je naše skupino avtorsko delo.

 


Mladinski pevski zbor OŠ Franca Lešnika Vuka Slivnica
zborovodkinja: Mira Prel
Klavir: Tina Bohak

SVET JE KAKOR RINGARAJA

Dušan Bavdek: Poet (Ciril Zlobec)
Tomaž Habe: Kjer so vsi prijatelji (Nikola Vujčič-Neža Maurer)
Peter Šavli: Svet je kakor ringaraja (Anja Štefan)

Slovenska glasbena zakladnica ima bogat in umetniško kvaliteten opus na vseh področjih glasbenega ustvarjanja. Mlada generacija skladateljev, ki ustvarjajo mladinsko zborovsko glasbo s svojimi skladbami skrbi za pestro, kvalitetno in sodobno mladinsko zborovsko petje.

Iz zbirke zborovskih pesmi pod naslovom Svet je kakor ringaraja, sem izbrala tri pesmi. Vse tri pesmi so med seboj povezane z vsebino, ki govori o prijateljstvu, naravi, otroških doživetjih, razposajenosti, razmišljanju, mladostni zaljubljenosti... Kot je besedilo v zadnji pesmi Svet je kakor ringaraja, se vse vrti v krogu, pride dan in pride noč, vse prihaja in odhaja, zdaj smo tu in zdaj nas ni...

 


Mladinski pevski zbor Glasbene šole Slavka Osterca Ljutomer
zborovodkinja: Romana Rek

CANCIONES

Sherri Porterfield (1958): A la nanita nana (prir. španske ljudske)
Alberto Grau (1937): El Barquito (prir. venezuelske ljudske)
Emil Cossetto (1918): Aylalelo (španska suita)
Emil Cossetto (1918): El Vito (španska suita)

Svoj nastop smo poimenovali CANCIONES, kar v španskem jeziku pomeni "pesmi". Izbrali smo priredbe ljudskih iz Španije in eno iz daljne Venezuele. Sprehodili se bomo po španskih pokrajinah Galiciji in Andaluziji, kjer je doma flamenko in poskusili s kitaro - tipičnim španskim instrumentom, petjem in plesalko flamenka približati poslušalcem španski melos, njihovo narodno narodno izročilo in temperament.


Skupni pesmi:

Ed Robertson: Sanjam sem
Mark Fisher, Joe Goodwin in Lary Shay: Ko se smeješ