FOLKLORNA DEJAVNOST / OZOBRAŽEVANJE 2017-18
SEMINAR NAMENJAMO:Pevska delavnica je namenjena vodjem petja v folklornih in pevskih skupinah, vodjem folklornih skupin, članom pevskih in folklornih skupin, zborovodjem in drugim, ki sodelujejo pri folklornih skupinah, avtorjem priredb, celotnim pevskim skupinam. Na godčevsko delavnico vabljeni vodje godcev pri folklornih skupinah in godčevskih skupin, vsi godci, ki igrajo v različnih godčevskih skupinah ali pri folklornih skupina (violinisti, kontrabasisti, klarinetisti, harmonikarji itn.), vabljeni tudi drugi, ki se kakorkoli vključujete v godčevske sestave.
VSEBINA DELAVNIC:Razpisani sta dve delavnic, odločite pa se lahko le za eno.
1. PETJE LJUDSKIH PESMI (Katarina Šetinc).
Vsebine pevske delavnice: značilnosti večglasnega ljudskega petja, urjenje pevskih veščin, medsebojno poslušanje, ubranost petja, iskanje pravega zvena skupine, intoniranje različnih zasedb. Čas bo za izmenjavo izkušenj in dobrih praks ter za vprašanja, ki zadevajo delo posamezne skupine. Pevske skupine, ki se prijavljajo na delavnico naprošamo, da ob prijavi pošljejo besedila, notni zapis ali posnetek dveh pesmi, ki jih v skupini že pojejo ali jih nameravajo peti. Izbrane pesmi bomo zapeli na delavnici.
2.: IGRANJE PLESNIH VIŽ V VEČČLANSKIH GODČEVSKIH SESTAVIH (Marino Kranjac).Marino Kranjac je že več kot 30 let aktiven kot, godec, glasbenik ,poustvarjalec in raziskovalec predvsem Istrske ljudske glasbe, dobro pa pozna tudi ljudsko glasbo ostalih slovenskih pokrajin. Deloval je v skupinah Istranova, Pišćaci, Tolovaj Mataj in še v mnogih drugih. Sedaj vodi skupini Vruja in Zingelci, sodeloval je kot godec in avtor glasbenih priredb z več folklornimi skupinami, izvedel je že mnoge inštrumentalne seminarje in delavnice za JSKD, Glasbeno Mladino Slovenije, KED Folk Slovenija. Mentor bo pripravil notne zapise, ki pa bodo samo izhodišče za skupno delo pri posebnostih igranja predvsem violine ( borduni, okraševanje, lokovanje) , ter kontrabasa ali malega basa (lokovanje, star način, novejši način). Delavnica bo predvsem praktična, vodja pa bo navedel kar nekaj koristnih napotkov pri sestavljanju godčevskih zasedb, glasbenih izvedb le teh, kombiniranju in odnosi glasbil znotraj zasedb. Repertoar viž bo iz različnih slovenskih pokrajin. Vabljeni so predvsem violinisti, kontrabasisti, klarinetisti, harmonikarji. Za harmonikarje so zaželeni zaradi tonalitet tisti, ki uporabljajo klavirsko harmoniko, ali diatonični harmonikarji z uglasitvijo D-G-C.
PREDVIDEN URNIK:
KOTIZACIJA:Kotizacija znaša 35 evrov (vključen je DDV). Na podlagi vaše prijavnice bomo poslali predračun na naslov plačnika kotizacije navedenega v prijavnici, ki mora biti plačan pred pričetkom seminarja. Prijava je dokončna.
ROK PRIJAVE:Prijavite se lahko preko elektronske prijavnice (klikni na ikono PRIJAVNICA),
najkasneje do nedelje, 19. novembra 2017.
Število udeležencev posameznih delavnic bo omejeno, zato pohitite s prijavami. Če bo prijavljenih več kot imamo prostih mest, bomo upoštevali prijave, ki bodo na naš naslov prišle prej. O morebitnih neupoštevanih prijavah, vas obvestimo. V primeru, da bo prijavljenih premalo kandidatov, bomo razpis ponovili v prihodnji sezoni in vas o tem obvestili. Če boste na tabor sprejeti, dodatnih obvestil ne bomo pošiljali, če pa bo vaša prijava zavrnjena, vas bomo o tem obvestili.
KAJ MORATE ŠE VEDETI?Če se prijavljate kot godec, s seboj prinesite inštrument. Harmonikarje naprošamo, da imajo s seboj diatonično harmoniko v uglasitvi D–G–C ali klavirsko harmoniko. Pevske skupine, ki se prijavljajo na pevsko delavnico naprošamo, da ob prijavi pošljejo besedila, notni zapis ali posnetek dveh pesmi, ki jih v skupini že pojejo ali jih nameravajo peti. Gradivo pošljite na e-naslov franci.cotman@jskd.si
Delo bo potekalo v prostorih Glasbene šole v Jakličevem domu, Videm 34, 1312 Videm – Dobrepolje.
DODATNE INFORMACIJE
|
|