REGIJSKA TEKMOVANJA
OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV 2023
v prilagojeni obliki
11. – 30. maj 2023
PROGRAM
Od Celja do Koroške
Črna na Koroškem, Kulturni dom Črna na Koroškem
sobota, 27. maja 2023, ob 10.00, 12.30 in 15.30
podelitev priznanj predvidoma ob 18.30
Žirija:
Danica Pirečnik, predsednica
Maja Cilenšek
Primož Kerštanj
1. koncert (10.00): otroški zbori
OPZ OŠ RADLJE OB DRAVI
Zborovodkinja
Simona Svanjak
Klavir
Helena Kreuh
Vilko Ukmar (1905–1991):
DREŽNIŠKA
(slovenska ljudska)
ZRSŠ
Tadeja Vulc (1978):
TJA ČEZ REKO NI MOSTIČKA
(Anja Štefan)
Astrum
Tomaž Habe (1947):
GUSARJI
(Peter Svetina)
JSKD
Lojze Krajnčan (1961):
DEŽELA BRANJA
(Tone Pavček)
rokopis
OPZ OŠ RIBNICA NA POHORJU
Zborovodkinja
Urška Pečonik
Klavir
Helena Kreuh
Dušan Bavdek (1971):
NA PLANINCAH LUŠTNO BITI
(slovenska ljudska)
ZRSŠ
Ambrož Čopi (1973):
TRI ČEBELE
(Anja Štefan)
Astrum
Enrica Balasso (1975):
GRAJSKI STRAH
(italijanska ljudska, prev. Jože Humar)
Astrum
Aldo Kumar (1954):
TI SI FUČ
(Dane Zajc)
Astrum
OPZ OŠ MISLINJA
Zborovodkinja
Elizabeta Pirnat
Klavir
Tomaž Pačnik
Viola
Ema Čas
Guiro
Vita Kovač
Pavle Kalan (1929–2005):
KOMAR PA Z MUHO PLEŠE
(ljudska iz Luč)
Astrum
Tomaž Habe (1947):
SITNA ŽABICA
(Miroslav Košuta)
JSKD
Radovan Gobec (1909–1995):
ČIRA ČARA
(Neža Maurer)
DSS
OPZ OŠ ANTONA AŠKERCA VELENJE
Zborovodkinja
Anita Plazl
Klavir
Toni Acman
Andrej Makor (1987):
ENCI BENCI
(slovensko otroško izročilo)
Glasbena matica Ljubljana
Katja Gruber (1966):
SIJAJ, SIJAJ SONČECE
Glasbena delavnica Orfej
Tadeja Vulc (1978):
POŽREŠNI MEDO
(Vesna Alujevič)
ZKP RTV Slovenija
2. koncert (12.30): otroški zbori
OPZ GŠ FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA VELENJE
Zborovodja
David Jan
Klavir
Katja Žličar Marin
Flavta
Špela Zamrnik
Andrej Makor (1987):
ENCI BENCI
(slovensko otroško izročilo)
Glasbena matica
Tomaž Habe (1947):
JAZ, LUNA
(Tomaž Habe)
JSKD
Tilen Slakan (1993):
SREČALI SMO MRAVLO
(ljudska iz okolice Ljutomera)
neizdano, noviteta
OPZ SONČKI OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE
Zborovodkinja
Alenka Štigl
Klavir
Dejan Jakšič
Tine Bec (1993):
PASTIRČKOV VENČEK
(slovenske ljudske)
Astrum
Andrej Makor (1987):
PTICE
(Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978):
TV REKLAME
(Mitja Gobec)
ZRSŠ
OPZ OŠ GORICA VELENJE
Zborovodkinja
Mihaela Verdnik
Klavir
Anja Rosec
Tomaž Habe (1947):
KO BOM VELIK
(Ivan Sivec)
samozaložba
Tadeja Vulc (1978):
ŠLA JE BOTRICA LISICA
(Anja Štefan)
Astrum
Jakob Jež (1928–2022):
POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL
(slovenska ljudska)
Astrum
OPZ TRUBADURČKI OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO
Zborovodkinja
Tanja Bezgovšek
Klavir
Aljaž Šumej
Petr Eben (1929–2007):
PLES–TANEČEK
(slovensko besedilo Jože Humer)
JSKD
Tomaž Habe (1947):
DVA KONJ’ČA
(slovenski ljudski)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978):
IZŠTEVANKA
(Anja Štefan)
Astrum
OPZ OŠ DOBJE
Zborovodkinja
Reneja Sara Centrih
Klavir
Klara Mestek
Boris Kovačič (1934–1999):
TRI PLANIKE
(Gregor Strniša)
KKZ Celovec
Tomaž Habe (1947):
JAZ PA POJDEM NA GORENJSKO
(slovenska ljudska)
neizdano
Tadeja Vulc (1978):
ŠKRIPAJOČI STOL
(David Bedrač)
neizdano
Larisa Vrhunc (1967):
CICIŠKRAT
(Anica Perpar)
Mladinska knjiga
OPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
Zborovodkinja
Katja Florjančič
Klavir
Vita Kovše
Katja Gruber (1966):
SIJAJ, SIJAJ SONČECE
Glasbena delavnica Orfej
Radovan Gobec (1909–1995):
ČIRA ČARA
(Neža Maurer)
DSS
Katja Gruber (1966):
MAMICI
(Katja Gruber)
Glasbena delavnica Orfej
3. koncert (15.30): mladinski zbori
MPZ I. OŠ ŽALEC
Zborovodkinja
Tina Jošovc
Klavir
Melita Estigarribia Villasanti
Andrej Makor (1987):
PTICE
(Tone Pavček)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983):
TEREŽINKA
(beneška ljudska)
Astrum
Rollo Dilworth (1970):
JOSHUA
(spiritual)
Hal Leonard Corporation
MPZ GŠ FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA VELENJE
Zborovodkinja
Tea Plazl
Klavir
Nina Verboten
Jakob Jež (1928–2022):
DEČVA NABIRA BRANČUR
(podjunska ljudska)
Astrum
Josu Elberdin (1976): DUERME, PEQUEÑO MAR (Josu Elberdin)
Walton Music
Tine Bec (1993):
MISSA PRO JUVENTUTE
Kyrie
Astrum
MPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
Zborovodkinja
Katja Florjančič
Klavir
Vita Kovše
Set bobnov
Eva Brina Pepelnjak
Tine Bec (1993):
APA CUKA
(slovenska ljudska izštevanka)
Astrum
Pavle Merkù (1927–2014):
NANA ŠČERIČICA
(slovenska ljudska)
ZRSŠ
Irvin Berlin (1888–1989/Kirby Shaw (1941):
PUTTIN ON THE RITZ
(Fred Astaire)
MPZ OŠ GORICA VELENJE
Zborovodkinja
Tjaša Lešnik
Klavir
Anja Rosec
Janez Kuhar (1911–1997):
V MAJU
(Zora Valenčič)
ZKOS/JSKD
Matija Tomc (1899–1986):
POTRKAN PLES
(slovenska ljudska)
Astrum
Katja Gruber (1966):
BISERI
(Katja Gruber)
Glasbena delavnica Orfej
MPZ OŠ KARLA DESTOVNIKA – KAJUHA ŠOŠTANJ ODPOVEDANO!
Zborovodkinja
Metka Berk
Klavir
Klementina Rednak Mežnar
Tadeja Vulc (1978):
SRČEVA
(Simona Kopinšek)
Astrum
Viktor Mihelčič (1913–2010):
ROŽA NA VRTU
(slovenska ljudska)
Astrum
Tine Bec (1993):
VESELA
(Simona Kopinšek)
JSKD
MPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA
Zborovodkinja
Andreja Došler
Klavir
Andreja Krklec
Marij Kogoj (1892–1956):
TROBENTICE
(Andrej Perne)
Založništvo tržaškega tiska
Radovan Gobec (1909–1995):
MLIN
ZRSŠ
Gašper Jereb (1985):
SONCE IN REKA
(Miha Zabret)
JSKD/Astrum
MPZ TRUBADURJI OŠ PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO
Zborovodkinja
Mateja Škorja
Klavir
Aljaž Šumej
Uršula Jašovec (1986):
LEPA ANKA/IGRAJ KOLO
(belokranjski ljudski)
Astrum
Bojan Glavina (1961):
KOMARČKOV LET
(Primož Zorc)
Astrum
Bob Chilcott (1955):
ALI SLIŠIŠ ME? (CAN YOU HEAR ME?)
(Bob Chilcott, prev. Irma Močnik) Astrum
DPZ GCC – DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR GIMNAZIJE CELJE – CENTER
Zborovodja
David Preložnik
Tilen Slakan (1993):
VSI SO PRIHAJALI
(slovenska ljudska)
samozaložba
Ambrož Čopi (1973):
O SALUTARIS
(Tomaž Akvinski)
Astrum
Tadeja Vulc (1978):
OBREKOVANJE
(Sara Praper)
Astrum
Samo Vovk (1989):
TA NA SOLBICI
(Samo Vovk in Barbara Grahor Vovk)
samozaložba