PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

EC 2021

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / SOZVOČENJA 2020


SOZVOČENJA 2020
9. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI
SREDNJEŠOLSKIH IN ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB

 

PRIZNANJA IN NAGRADE

 

Izbor letošnjih posameznih nagrad in priznanj je prilagojen spremenjenim pogojem Sozvočenj 2020, ki so potekala brez regijskih koncertnih izvedb.

Tričlanska strokovna komisija v sestavi Andraž Hauptman, Marko Vatovec in Sebastjan Vrhovnik je pregledala vse sprejete projekte zborov in njihove obrazložitve ter na podlagi tematske zaokroženosti, tehtnosti in zanimive sestave sporedov imenovala nominirance za denarne nagrade. Med temi je izbrala najboljše projekte in obrazložitve v posameznih regijah ter nagradila njihove avtorje in zasedbe.

Nagrade prejmejo:

NAGRADE AVTORJEM ZA NAJBOLJŠE SPOREDE SOZVOČENJ 2020

(150 € za avtorja izbranega najboljšega projekta in obrazložitve v posamezni regiji)

Gorenjska:
Peter Pogačar za temo Pevsko pokušanje
Vokalna skupina Adam Ravbar, Groblje
Vodja skupine: Peter Pogačar
Avtor sestave sporeda in obrazložitve: Peter Pogačar

Osrednja Slovenija:
Klara Maljuga za temo»Blagor družinam« – Hommage à mama Olga
Društvo mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana
Dirigentka: Klara Maljuga
Avtorica sestave sporeda in obrazložitve: Klara Maljuga

Štajerska in Pomurje:
Tomi Bušinoski za temo Lipa
Mešani pevski zbor Štefana Kovača Murska Sobota
Zborovodja: Tomi Bušinoski
Avtor sestave sporeda in obrazložitve: Tomi Bušinoski

Primorska:
Karolina Repar, Blaž Podobnik in Tjaša Blaško* za temo Nace ima dolge tace
(*nagrado si razdelijo)
Vokalna skupina Elum, Postojna
Vodja skupine: Karolina Repar
Avtorja sestave sporeda: Karolina Repar, Blaž Podobnik
Avtorica obrazložitve: Tjaša Blaško

Od Celja do Koroške:
Uroš Jurgec in Ana Berložnik* za temo Času se rodi nov čas
(*nagrado si razdelita)
Koroški Akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
Zborovodja: Uroš Jurgec
Avtor sestave sporeda: Uroš Jurgec
Avtorja obrazložitve: Ana Berložnik, Uroš Jurgec

 

NAGRADA ZBORU ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup not, strokovne literature, zborovskih zgoščenk ali naročilo novitet v letu 2021 za zbor z najboljšim prijavljenim sporedom v posamezni regiji)

Gorenjska:
Vokalna skupina Adam Ravbar, Groblje
Vodja skupine: Peter Pogačar
Tema: Pevsko pokušanje
Avtor sestave sporeda in obrazložitve: Peter Pogačar

Osrednja Slovenija:
Društvo mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana
Dirigentka: Klara Maljuga
Tema: »Blagor družinam« – Hommage à mama Olga
Avtorica sestave sporeda in obrazložitve: Klara Maljuga

Štajerska in Pomurje:
Mešani pevski zbor Štefana Kovača Murska Sobota
Zborovodja: Tomi Bušinoski
Tema: Lipa
Avtor sestave sporeda in obrazložitve: Tomi Bušinoski

Primorska:
Vokalna skupina Elum, Postojna
Vodja skupine: Karolina Repar
Tema: Nace ima dolge tace
Avtorja sestave sporeda: Karolina Repar, Blaž Podobnik
Avtorica obrazložitve: Tjaša Blaško

Od Celja do Koroške:
Koroški Akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
Zborovodja: Uroš Jurgec
Tema: Času se rodi nov čas
Avtor sestave sporeda: Uroš Jurgec
Avtorja obrazložitve: Ana Berložnik, Uroš Jurgec

 

PRIZNANJE AVTORJEM ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za nominirane zborovodje oz. avtorje v nekaterih regijah, ki so sestavili zanimive sporede in obrazložitve, pa niso bili izbrani za denarne nagrade)

Gorenjska:
Neža Križnar za temo»Nevesta že jemlje slovo« – pesmi o vasovanju, zaroki, poroki in življenju v zakonu
Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem
Zborovodkinja: Neža Križnar
Avtorica sestave sporeda in obrazložitve: Neža Križnar

Osrednja Slovenija:
Julieta Kubik de Habijaničza temo»Cantar por amor a los pueblos«
Arhivox – Mešani pevski zbor arhitektov, Ljubljana
Zborovodkinja: Julieta Kubik de Habijanič
Avtorica sestave sporeda in obrazložitve: Julieta Kubik de Habjanič

Štajerska in Pomurje:
Robert Feguš in Luka Gojkošek za temo Sempiternam Requiem
Vokalni ansambel Musica, Maribor
Zborovodja: Robert Feguš
Avtor sestave sporeda: Robert Feguš
Avtorja obrazložitve: Luka Gojkošek, Robert Feguš

Od Celja do Koroške:
Urška Pečonikza temo V iskanju princa iz sanj
Ženski pevski zbor Dominica nova, Radlje ob Dravi
Zborovodkinja: Urška Pečonik
Avtorica sestave sporeda in obrazložitve: Urška Pečonik

Primorska:
Ni nominiranih avtorjev.

 

NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za perspektivne zasedbe v posameznih regijah za enodnevne intenzivne vaje v letu 2021 z enim od slovenskih (ali tujih) zborovodij ali mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora)

Nagrada bo podeljena ob morebitni koncertni ali prilagojeni obliki Sozvočenj v prihodnjih mesecih, saj temelji na kakovostnem nastopu zbora s prijavljenim sporedom.

 

Vsi zbori prejmejo priznanje za sodelovanje na Sozvočenjih 2020.