PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

   KATALOGI

 

GLASBA VOKALNA GLASBA / NAŠA PESEM 2024

Naša pesem 2020

28. slovensko zborovsko tekmovanje Naša pesem 2024
Maribor, 20. in 21. april 2024

ŽIRIJA

Urša Lah, predsednica

Urša Lah

Urša Lah je končala študij glasbene pedagogike na ljubljanski Akademiji za glasbo in zborovskega dirigiranja na Arktični Univerzi v Tromsu. Z zboroma MeMPZ Veter (vodila ga je v letih 1993–2009) in APZ Tone Tomšič (v letih 2002–2009) je dosegla številna prva mesta, zlate plakete in posebne nagrade na tekmovanjih v Sloveniji in tujini (velika nagrada Evrope 2008, Debrecen). V letih 1998–2002 je vodila tudi Komorni zbor RTV Slovenija. Je prejemnica Župančičeve nagrade (2008) in Gallusove plakete (2009). Od jeseni 2009 živi na Norveškem. Kot izredna profesorica je poučevala dirigiranje/vodenje ansamblov na dveh norveških univerzah (UiT, NTNU). Bila je tudi umetniška vodja in dirigentka Univerzitetnega zbora Mimas, Vokal. ansamb. glasb. konzer. in opernega zbora pokrajine Finnmark. Kot zborovodja za vokalno-instrumentalne produkcije je sodelovala s tremi profesionalnimi norveškimi orkestri. Trenutno je zaposlena kot zborovodja pri Simfoničnem orkestru/operi v Trondheimu. Deluje kot predavateljica na seminarjih za zborovske dirigente ter članica žirij mednarodnih zborovskih in dirigentskih tekmovanj. Je dirigentka mednarodnega Komornega zbora Utopija & realnost.

 

Tadeja Vulc

Tadeja Vulc

Tadeja Vulc je študij na ljubljanski Akademiji za glasbo nadgradila na Univerzi za glasbo in upodabljajoče umetnosti na Dunaju. Je prejemnica zlatega znaka JSKD za izjemne ustvarjalne dosežke na področju vokalne glasbe in prejemnica kipca gallus za posebne dosežke z Akademskim pevskim zborom Maribor, s katerim je uspešno tekmovala na številnih mednarodnih tekmovanjih. Uvrstitev med finaliste tekmovanja je dosegla v Debrecenu (2016), Varni (2018) in Arezzu (2018), na 15. mednarodnem zborovskem tekmovanju Gallus pa je leta 2019 osvojila končno 3. mesto. Leta 2022 je APZ Maribor pod vodstvom Tadeje Vulc v Mariboru osvojil tudi absolutno 1. mesto na 27. državnem zborovskem tekmovanju Naša pesem, za tem pa leta 2023 v Seghizziju osvojil končno 2. mesto in 1. mesto v ljudski kategoriji.

Kot skladateljica je Tadeja Vulc prejela že več nagrad, med drugim 4. nagrado na tekmovanju Rostrum na Nizozemskem, študentsko Prešernovo nagrado za skladbo Tri iveri, 2. nagrado na natečaju Ministrstva za kulturo Republike Slovenije in 1. nagrado na mednarodnem tekmovanju Akademskega pevskega zbora Tone Tomšič. Njene skladbe pogosto izvajajo doma in v tujini. Trenutno deluje kot predavateljica na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru.

 

Primož Kerštanj

Primož Kerštanj

Po študiju na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani in Akademiji za glasbo se je Primož Kerštanj posvetil pedagoškemu delu in vodenju zborov. Poučeval je na Glasbeni šoli Jesenice, trenutno pa deluje kot umetniški direktor in ravnatelj glasbenega centra DOREMI na Bledu, ki deluje po pedagoških načelih E. Willemsa in se v zadnjih letih intenzivno posveča delu z otroki s posebnimi potrebami, natančneje z avtizmom. Velik del njegovega glasbenega udejstvovanja pomeni zborovodstvo in je v preteklosti vodil že veliko uspešnih zborov (Ženski pevski zbor Milko Škoberne, Komorni zbor Vox Carniolus Jesenice, Akademski pevski zbor France Prešeren iz Kranja, Dekliški zbor na Gimnaziji Kranj, Ženski pevski zbor Rož iz Šentjakoba in Vokalno skupino DO RE MI). Že od ustanovitve leta 2011 vodi Ženski pevski zbor Carmen manet in je z njim že osvojil številna priznanja v Sloveniji in tujini, med največje uspehe pa zagotovo spada prestižni naslov na prvem tekmovanju za Evrovizijski zbor leta 2017, osvojen v Rigi, osvojena grand prixa v Montreauxu in Lucci. Svoj mednarodni ugled in prepoznavnost potrjuje s članstvom v žirijah na zborovskih tekmovanjih in vodenjem seminarjev za mlade zborovske dirigente (Avstrija, Španija, Nemčija, JAR, Hrvaška, Belgija, na Portugalska, Norveška ...).

 

Aira Birziņa

Aira Birziņa

Aira Birziņa je ena najvidnejših latvijskih zborovskih dirigentk. Je profesorica zborovskega dirigiranja na Latvijski akademiji za glasbo Jāzeps Vītols. Že vrsto let je glavna dirigentka ženskih zborov DZINTARS in RASA, od leta 2000 je vodja dekliškega zbora TIARA v katedrali v Rigi. Od leta 2003 pa je tudi ena glavnih dirigentk znamenitega latvijskega državnega festivala petja in plesa, ki je vpisan v nesnovno Unescovo dediščino. Vodi različne delavnice, sodeluje na konferencah in deluje kot članica žirije na mednarodnih zborovskih tekmovanjih v Latviji in tujini.

Je prejemnica najvišjega državnega odlikovanja na področju nacionalne kulture – reda treh zvezd (2015). Poleg tega je prejela več drugih pomembnih državnih nagrad. Aira Birziņa neguje tradicijo svojih učiteljev, znamenitih latvijskih zborovskih dirigentov Imantsa Kokarsa, Edgarsa Račevskega in Jānisa Lindenberga, in to znanje prenaša na svoje študente na Akademiji za glasbo in katedralni zborovski šoli v Rigi. Zbor TIARA je pod vodstvom Aire Birziņa zmagal na več mednarodnih tekmovanjih in pripravil številne zanimive koncertne programe ter iz zasedbe nekaj pevcev prerasel v eno najživahnejših glasbenih skupin v koncertnem življenju Latvije.

 

Esteban Urzelai

Esteban Urzelai

Esteban Urzelai je diplomiral iz klavirja na konservatoriju v San Sebastianu in iz zborovskega dirigiranja na Visoki šoli za glasbo Musikene v Baskiji, pri maestru Gabrielu Baltezu. Tam je študiral tudi orkestrsko dirigiranje pri maestru Arturu Tamayu. Sodeloval je v Evropskem zboru mladih in zboru Internationale Bachakademie Stuttgart z dirigenti, kot so F. Bernius, J. Prinz, F. Sjöberg, M. Guinand ali H. Rilling. Je tudi inženir industrijske organizacije.
Med letoma 1996 in 2009 je bil zborovodja zbora Oñatiko Ganbara Abesbatza in z njim leta 2004 osvojil 1. mesto na državnem tekmovanju. Leta 2004 je prevzel vodenje mladinskega in mešanega mladinskega zbor Orfeón Donostiarra in z njim prav tako prejel številne nagrade. Med letoma 2007 in 2020 je bil pomočnik dirigenta zbora Orfeón Donostiarra. Med letoma 2016 in 2019 je vodil Baskovski mladinski zbor, od leta 2018 pa je dirigent moškega pevskega zbora Suhar. V sezoni 2020–2021 je bil dirigent opernega zbora v Oviedu. Od decembra 2020 je pomočnik dirigenta Španskega državnega zbora.

 

 

 

 

 

o tekmovanju

razpis

urnik

zbori in sporedi

žirija

cezura

fotogalerija

videogalerija

vstopnice

rezultati

 

 

 

programska knjižica
(5MB, datoteka pdf)

 

 

OBIŠČITE IN VŠEČKAJTE
FB-STRAN NAŠE PESMI:

      

 

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in območna izpostava Maribor


Mestna občina Maribor

 

Zveza kulturnih društev Maribor
Zveza kulturnih društev Slovenije