PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA VOKALNA GLASBA / NAŠA PESEM 2022

Naša pesem 2020

27. slovensko zborovsko tekmovanje Naša pesem 2022
Maribor, 28. in 29. maj 2022

KONČNI REZULTATI, PRIZNANJA IN NAGRADE NAŠE PESMI 2022

Absolutno 1. mesto, zlata plaketa in priznanje za najboljši mešani zbor

Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc, 94,7 točke

Absolutno 2. mesto, zlata plaketa

Komorni zbor Megaron, zb. Damijan Močnik, 93,7 točke

Absolutno 3. mesto ex aequo, zlata plaketa

Komorni zbor Orfej, dir. Andraž Hauptman, 92,7 točke
in
Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

POSEBNA PRIZNANJA

priznanje za najboljšo izvedbo skladbe skladatelja, rojenega od leta 1500 in umrlega do leta 1750:
Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman
za izvedbo skladbe Gesualda da Venose: ITENE Ò MIEI SOSPIRI

 


 

priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:
Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman
za izvedbo skladbe Josefa Rheinbergerja ABENDLIED

 


 

priznanje za najboljšo izvedbo tuje skladbe, napisane od 20. stoletja do zdaj:
Komorni zbor Megaron, zborovodja Damijan Močnik
za izvedbo skladbe Nikolaia Golovanova: OTČE NAŠ 

 


 

priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 2002 do zdaj:
Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zborovodja David Bandelj za izvedbo skladbe Tadeje Vulc: THE SHADOW

 


 

priznanje za najboljšo izvedbo priredbe slovenske ljudske pesmi:
Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman za izvedbo priredbe Krištofa Strnada: NA NEBU ZVEZDE SEVAJO (ljudske iz Prlekije)

 


 

priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske novitete, napisane od septembra 2021:
Mešani pevski zbor Viva Brežice, zborovodkinja Simona Rožman Strnad za izvedbo skladbe Krištofa Strnada: VESNA, boginja pomladi

 


 

priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Tadeja Vulc, zborovodkinja Akademskega pevskega zbora Maribor,

 


 

priznanje za najboljšega dirigenta tekmovanja:
Andraž Hauptman, dirigent Komornega zbora Orfej

 


 

priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na Naši pesmi
Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

 


Nagrade skladateljem:

Letošnja Naša pesem je bila zelo bogata z novitetami, prispevali so jih:
Martin Vasle, Klara Mlakar, Krištof Strnad, Katarina Pustinek Rakar, Damijan Močnik, Tadeja Vulc, Tilen Slakan in Tine Bec.  

 

priznanje za obetavnega skladatelja do 25 let za skladbo, izvedeno na tekmovanju prejme:
Klara Mlakar - za skladbi IGRAJ KOLO in MOST

 

 


 

nagrado JSKD skladatelju v obliki naročila nove skladbe:
Tine Bec

 


 

Žirija se je odločila podeliti tudi dve dodatni priznanji skladateljema skladb, izvedenih na revialnem delu:

Posebno priznanje žirije:
Tine Bec
za skladbo IGRAJ KOLO NA DVA DESETINA (belokranjska ljudska)

 


 

Posebno priznanje žirije:
Katarina Pustinek Rakar
za skladbo LEGENDA O LIMBARSKI GORI (slovenske ljudske)

 


 

nagrado Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti dvema obetavnima zborovodjema za udeležbo na izobraževanju:
Neža Križnar
Matevž Pušnik

 


 

Priznanje za obetavnega zborovodjo, ki je prvič na tekmovanju:
Tom Varl

 


 

Partner letošnjega tekmovanja za zborovske dirigente Zvok mojih rok, Slovenska filharmonija, podarja po dve abonmajski vstopnici za Pretežno vokalni cikel v sezoni 2022/2023. Prihodnja sezona obeta gostovanja svetovno priznanjih dirigentov, kot so Tonu Kaljuste, Grete Pedersen in Risto Joost.
Vstopnice pa bodo prejeli:
David Bandelj
Daniel Tement
Ernest Kokot

 


 

Slovenska filharmonija podarja tudi  obisk generalke po lastnem izboru v abonmaju Pretežno vokalni cikel  v sezoni 2022/2023. Prejeli ga bodo zbori:
Vokalna skupina Ivana Cankarja iz Ljubljane
Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini
Mešani pevski zbor Prosavus

 

REZULTATI PO TOČKAH

zlata plaketa
Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc, 94,7 točke

zlata plaketa
Komorni zbor Megaron, zb. Damijan Močnik, 93,7 točke

zlata plaketa
Komorni zbor Orfej, dir. Andraž Hauptman, 92,7 točke

zlata plaketa
Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

zlata plaketa  
Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani, dir. Rahela Durič, 91,7 točke

zlata plaketa  
Mešani pevski zbor Viva Brežice, zb. Simona Rožman Strnad, asistent zb. Krištof Strnad, 90,7 točke

zlata plaketa  
Dekliški pevski zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, dir. Marko Vatovec, zlata plaketa, 90,3 točke

zlata plaketa  
Komorni zbor Kor, zb. Daniel Tement, 90,0 točke

srebrna plaketa         
Komorni zbor Glasis, zb. Ernest Kokot, 89,0 točke

srebrna plaketa         
Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini, zb. Matevž Pušnik, 84,7 točke

srebrna plaketa         
Vokalna skupina Ivana Cankarja, Ljubljana, zb. Tom Varl, 84,7 točke

srebrna plaketa         
Vokalna skupina A cappella KUD Rače, v. s. Tone  Žuraj, 84,3 točke

bronasta plaketa       
Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka Cerklje, zb. Neža Križnar, 77,0 točke

bronasta plaketa       
MePZ Prosavus, zb. Aljaž Bastič, 75,3 točke

 

PRIZNANJE ZA SODELOVANJE NA REVIALNEM DELU:

Moški zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Tine Bec

Mešani zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Ana Bec, Tine Bec

Komorni zbor DEKOR, Ljubljana, dir. Sebastjan Vrhovnik

Komorni zbor Limbar, Moravče, zb. Tomaž Pirnat

Vokalna skupina Cantilena, Podlehnik, v. s. Jakob Feguš

Ženski zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Ana Bec

 

 

 

 

 

 

 

 

OBIŠČITE IN VŠEČKAJTE
FB-STRAN NAŠE PESMI:

      

 

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in območna izpostava Maribor


Mestna občina Maribor

 

Zveza kulturnih društev Maribor
Zveza kulturnih društev Slovenije